StævneProgram

18-06-2007 23:30

De Danske Skytteforeninger

DDS SP v.2.3.2Marts 2007

RESULTATLISTE FOR
Pistol terræn i Tubæk 17-6-2007

Terrænbane: Skive Distance Farve  
Station 1 -
Mål 1 1/3 56 Grøn
Mål 2 b65 62 Gul
Mål 3 B100 74 Sort
Station 2 -
Mål 1 s15 26 Gul
Mål 2 c20 26 sort
Mål 3 c20 39 sort
Mål 4 s15 39 gul
Station 3 -
Mål 1 c20 25 Grøn
Mål 2 lille tøn 25 Gul
Mål 3 1/4 lige 42 Gul
Mål 4 1/4 lige 42 Grøn
Station 4 -
Mål 1 s10 28 grøn
Mål 2 s10 28 grøn
Mål 3 s10 28 grøn
Mål 4 s10 28 grøn
Mål 5 s10 28 grøn
Station 5 -
Mål 1 c25 0 grøn
Mål 2 s10 0 grøn
Mål 3 c15 0 sort
Mål 4 s10 0 gul
Station 6 -
Mål 1 tønde 0 gul
Mål 2 1/4 lige 0 grøn
Mål 3 s20 0 grøn
Station 7 -
Mål 1 s15 0 sort
Mål 2 1/8 0 gul
Mål 3 c25 ringd 0 sort
Mål 4 1/6 0 grøn
Station 8 -
Mål 1 c15 0 grøn
Mål 2 s10 0 gul
Mål 3 oval 1 0 gul
Mål 4 1/8 0 sort
5%-Skytten, T - TerrænPistol, = 66
5%-Skytten, TP - GrovPistol cal. .32, = 71
 

senior 22

1 Korsør Skytteforening
1 10N-59224 Brian Rich 54 / 24
1 10N-59362 Dennis Samuelsen 63 / 27
1 10N-59374 Carsten Samuelsen 65 / 28
2 10N-79968 Rene Mortensen 69 / 30
VET 10N-59376 Børge R. Christensen 56 / 25
  Total 307 / 134
2 Ballerup Skytteforening
1 12G-68234 Kenneth Hilligsøe 58 / 25
1 12G-69703 Bent Kruse 61 / 26
2 12G-70847 Antonio Jose Severo 61 / 27
VET 12G-68108 Jørgen Jensen 64 / 28
VET 12G-68158 Erik Thorsted 41 / 18
  Total 285 / 124
3 Kirke Hyllinge Skf.
2 12N-60313 Kim Boje Madsen 50 / 22
3 12N-58177 Ole Hansen 68 / 31
3 12N-60661 Tommy Hansen 49 / 22
VET 12N-60066 Bent F. Hansen 55 / 25
VET 12N-60311 Kjeld Karbæk 61 / 27
  Total 283 / 127
4 Toksværd Skytteforening
  Total 282 / 124
5 Kongsted Skytteforening
  Total 279 / 122
6 Storstrømmens Skytteforening
  Total 274 / 119
7 Brøndby Skytteforening
  Total 273 / 118
8 Kastrup Tårnby Skytteforening
  Total 264 / 113
9 Skyttelauget Kgs. Lyngby
  Total 262 / 116
10 Hvidovre Skyttekreds
  Total 248 / 108
11 Skytteforening af 1949
  Total 232 / 102
12 Store Heddinge Skytteforening
  Total 224 / 98
13 Næstved Skytteforening
  Total 208 / 93
14 Tingsted Skytteforening
  Total 203 / 90
15 Kirke Hyllinge Skf.2
  Total 186 / 84
 

senior 32

1 Korsør Skytteforening
GP 10N-59224 Brian Rich 57 / 25
GP 10N-59362 Dennis Samuelsen 67 / 29
GP 10N-59374 Carsten Samuelsen 71 / 31
GP 10N-59376 Børge R. Christensen 61 / 26
GP 10N-79968 Rene Mortensen 61 / 26
  Total 317 / 137
 
 
  Pistolterræn - Klasse JUN
1 14N-55882 Mathias Gødsbøl Wandel 053-Fensmark Skytteforening 33 / 16 P
2 14N-80670 Andreas Kruse 058-Vordingborg Skytteforening 24 / 10
3 14N-54790 Marie Louise Spuur Christensen 012-Tingsted Skytteforening 17 / 7
 
  Pistolterræn - Klasse UNG
1 14N-55005 Sune S. Rongsted 032-Damsholte Skyttekreds 58 / 27 P
 
  Pistolterræn - Klasse 1
1 14N-55714 Niels Chr. Hvid 040-Kongsted Skytteforening 71 / 31 P
2 11N-66086 Ejner Nicolaisen 048-Hørsholm Pistolforening 70 / 31 P
3 12G-56529 Finn Berg 012-Brøndby Skytteforening 68 / 30 P
4 10N-57772 Nis Mathiesen 033-Svinninge Skytteforening 67 / 30
5 14N-56361 Kent Andersen 014-Toksværd Skytteforening 66 / 29
6 12N-56894 Hans-Henr. Hjort-Bak 029-Skovbo Skf. 65 / 29
7 10N-59374 Carsten Samuelsen 003-Korsør Skytteforening 65 / 28
8 11N-66060 Lars Holte 048-Hørsholm Pistolforening 65 / 28
9 14N-55706 Christian Andersen 058-Vordingborg Skytteforening 64 / 27
10 10N-59362 Dennis Samuelsen 003-Korsør Skytteforening 63 / 27
11 11N-56688 Kurt Christensen 048-Hørsholm Pistolforening 61 / 28
12 03G-70438 Torsten Detterberg 113-Kastrup Tårnby Skytteforening 61 / 27
13 12G-69703 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 61 / 26
14 14N-56382 Heidi Nyberg Hansen 053-Fensmark Skytteforening 61 / 26
15 14N-56426 Simon Madsen 040-Kongsted Skytteforening 60 / 27
16 10N-59476 Michael Frederiksen 001-Slagelse Skytteforening 59 / 25
17 12G-68234 Kenneth Hilligsøe 006-Ballerup Skytteforening 58 / 25
18 12G-69958 Michael K. Barnes 012-Brøndby Skytteforening 57 / 25
19 12N-60863 Frank Andersen 066-Roskilde Salon Skytteforening 57 / 25
20 10N-59224 Brian Rich 003-Korsør Skytteforening 54 / 24
 
  Pistolterræn - Klasse 2
1 10N-79968 Rene Mortensen 003-Korsør Skytteforening 69 / 30 P
2 12G-62538 Laust Olsen 012-Brøndby Skytteforening 68 / 30 P
3 11N-70404 Christian Ditlev Jensen 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 64 / 28 P
4 12G-70847 Antonio Jose Severo 006-Ballerup Skytteforening 61 / 27 P
5 14N-56143 Steffen Kristensen 014-Toksværd Skytteforening 60 / 26 P
6 03G-71519 Frank Kjeldsen 113-Kastrup Tårnby Skytteforening 60 / 26 P
7 12G-69105 Mikael Jensen 007-Hvidovre Skyttekreds 59 / 26
8 12N-69408 Leif Bodilsen 009-Fløng Skf. 58 / 26
9 14N-55827 Poul Henning Jensen 038-Storstrømmens Skytteforening 58 / 25
10 10N-57452 Michael Alring 033-Svinninge Skytteforening 58 / 25
11 03G-70917 Niels Erik Jensen 122-Skytteforening af 1949 57 / 26
12 14N-56241 Jeanette Andersen 014-Toksværd Skytteforening 57 / 25
13 03G-69657 Klaus B. Kæseler 122-Skytteforening af 1949 57 / 25
14 10N-57399 Dan Nielsen 406-Hørve Skytteforening 56 / 25
15 10N-58095 Søren Kragh Nielsen 005-Tølløse Skytteforening 55 / 25
16 14N-54713 Per Christensen 012-Tingsted Skytteforening 54 / 24
17 14N-55324 Klaus Brebøl 038-Storstrømmens Skytteforening 53 / 24
18 14N-55358 Tom Andersen 038-Storstrømmens Skytteforening 53 / 23
19 01G-68568 Leif B. Rasmussen 401-Kongens Livjæger Korps Hovedkr 53 / 23
20 01G-71013 Bjarne Andersen 112-Argus af 1912 52 / 24
21 14N-56654 Arne Eliassen 040-Kongsted Skytteforening 51 / 22
22 10N-57828 Frants Nielsen 406-Hørve Skytteforening 51 / 21
23 14N-55123 Preben Villadsen 035-Stege Ndr. Skytteforening 51 / 21
24 12N-60313 Kim Boje Madsen 032-Kirke Hyllinge Skf. 50 / 22
25 14N-56729 Søren Jensen 040-Kongsted Skytteforening 49 / 23
26 12N-69462 Henrik Pangel 012-Reerslev SG&I 49 / 22
27 14N-55982 Jens Peter Jensen 053-Fensmark Skytteforening 49 / 21
28 12G-68245 Jim Poulsen 006-Ballerup Skytteforening 48 / 22
29 12N-60732 Niels J. Madsen 009-Fløng Skf. 48 / 22
30 14N-55721 Ivan H. Jørgensen 014-Toksværd Skytteforening 44 / 20
 
  Pistolterræn - Klasse 3
1 12N-58177 Ole Hansen 032-Kirke Hyllinge Skf. 68 / 31 P
2 14N-54212 Svend Hansen 012-Tingsted Skytteforening 64 / 29 P
3 03G-67421 Rene Therkildsen 113-Kastrup Tårnby Skytteforening 60 / 26 P
4 12N-60663 Tim Hansen 012-Reerslev SG&I 56 / 26 P
5 14N-54709 Peter Nielsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 56 / 25 P
6 12N-69764 Steen Andersen 013-Tåstrup Skf. 55 / 25 P
7 14N-56737 Rene Kelberg 014-Toksværd Skytteforening 55 / 24 P
8 10N-59398 Ulrik Saxhøj 001-Slagelse Skytteforening 54 / 24 P
9 03G-70745 Henrik Mathisen 113-Kastrup Tårnby Skytteforening 54 / 23 P
10 14N-56644 Leif Andersen 033-Strøby Skytteforening 53 / 23
11 11N-71207 Erkki Søndergaard 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 53 / 23
12 14N-56598 Lars Jensen 028-Store Heddinge Skytteforening 53 / 23
13 14N-56844 Flemming Jaszczak 027-Køge Skytteforening 53 / 22
14 14N-55457 Lasse Andersen 038-Storstrømmens Skytteforening 51 / 21
15 01G-71237 Bo Fønss 112-Argus af 1912 50 / 23
16 12N-60661 Tommy Hansen 032-Kirke Hyllinge Skf. 49 / 22
17 14N-56655 Anthony Facchin 040-Kongsted Skytteforening 48 / 21
18 06G-70190 Ivanito Vargas 146-Skyttef. Radiometer 48 / 20
19 14N-900002 Ronald 040-Kongsted Skytteforening 48 / 19
20 12G-70076 John F. Poulsen 007-Hvidovre Skyttekreds 47 / 21
21 12G-69088 Niels Asp Nielsen 007-Hvidovre Skyttekreds 47 / 21
22 12N-68493 Henrik Poulsen 009-Fløng Skf. 46 / 21
23 10N-57376 Svend Erik Nielsen 406-Hørve Skytteforening 46 / 20
24 10N-58018 Martin Heby 005-Tølløse Skytteforening 45 / 19
25 10N-59579 Henrik Chabert 001-Slagelse Skytteforening 44 / 20
26 14N-55681 Kim Nielsen 006-Næstved Skytteforening 44 / 19
27 12G-70931 Lone Zimino 012-Brøndby Skytteforening 44 / 18
28 12N-58214 Alex Petersen 033-Hvalsø Skf. 43 / 21
29 12N-60263 Steen Knudsen 032-Kirke Hyllinge Skf. 43 / 19
30 14N-54590 Flemming Halkvist 058-Vordingborg Skytteforening 43 / 19
31 14N-56463 Hans Madsen 040-Kongsted Skytteforening 42 / 19
32 12N-79122 Bjarne Kristensen 012-Reerslev SG&I 42 / 18
33 12N-58185 Michael Groot 033-Hvalsø Skf. 41 / 19
34 14N-56054 Eivind Jæger 006-Næstved Skytteforening 41 / 18
35 14N-56493 Pia Seemann 027-Køge Skytteforening 41 / 18
36 14N-54787 Martin Nielsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 41 / 18
37 14N-900007 mikael petersen 058-Vordingborg Skytteforening 40 / 19
38 12N-60370 Michael Å. Hansen 033-Hvalsø Skf. 40 / 17
39 01G-68641 Anthon Rømer 118-Skytteforening ARES 40 / 16
40 14N-75573 Leif Nielsen 006-Næstved Skytteforening 39 / 19
41 10N-900001 Hans Jørgen Mortensen 003-Korsør Skytteforening 39 / 18
42 12N-60060 Jan Klingsø 066-Roskilde Salon Skytteforening 39 / 18
43 03G-56518 Lise Berg 122-Skytteforening af 1949 39 / 17
44 14N-900003 Kenn 040-Kongsted Skytteforening 38 / 15
45 14N-55464 Kurt Jensen 058-Vordingborg Skytteforening 37 / 17
46 14N-54572 Ingvar Svendsen 012-Tingsted Skytteforening 37 / 16
47 14N-54249 Lis Nielsen 031-Hårlev Skytteforening 36 / 16
48 10N-81977 Michael Thomsen 001-Slagelse Skytteforening 36 / 15
49 12G-70987 Gert Jacobsen 012-Brøndby Skytteforening 36 / 15
50 14N-72345 Svend Erik Nielsen 058-Vordingborg Skytteforening 35 / 15
51 14N-54241 Michael Pedersen 012-Tingsted Skytteforening 31 / 14
52 14N-56000 Jan Jensen 006-Næstved Skytteforening 30 / 14
53 14N-72547 Steen Holger Petersn 028-Store Heddinge Skytteforening 29 / 13
54 14N-54922 Flemming Karlsen 001-Nykøbing F. Skytteforening 29 / 13
55 03G-67161 Per Juhl Clausen 113-Kastrup Tårnby Skytteforening 29 / 11
56 14N-78909 Carsten Eliasen 040-Kongsted Skytteforening 28 / 14
57 12N-60714 Peter Scheffel 066-Roskilde Salon Skytteforening 27 / 13
58 14N-55512 Janni Jensen 058-Vordingborg Skytteforening 23 / 11
59 14N-56579 Rita Marie Jensen 028-Store Heddinge Skytteforening 20 / 8
 
  Pistolterræn - Klasse VET
1 12G-68108 Jørgen Jensen 006-Ballerup Skytteforening 64 / 28 P
2 12N-60311 Kjeld Karbæk 032-Kirke Hyllinge Skf. 61 / 27 P
3 14N-56412 Bent Holm 053-Fensmark Skytteforening 60 / 26 P
4 14N-55525 Helge Lindegård 038-Storstrømmens Skytteforening 59 / 26 P
5 11N-66603 Ernst Karlskov 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 57 / 25 P
6 10N-59376 Børge R. Christensen 003-Korsør Skytteforening 56 / 25 P
7 12N-60066 Bent F. Hansen 032-Kirke Hyllinge Skf. 55 / 25
8 14N-56507 Søren Hoelstad 028-Store Heddinge Skytteforening 55 / 24
9 10N-57397 Finn Hansen 033-Svinninge Skytteforening 55 / 23
10 10N-59263 Povl Nissen 003-Korsør Skytteforening 54 / 24
11 12G-66275 Jørgen Rasmussen 006-Ballerup Skytteforening 53 / 25
12 10N-57370 Asger Petersen 406-Hørve Skytteforening 53 / 23
13 11N-66912 Teddy Dahl 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 52 / 24
14 14N-73607 Ole Lauersen 028-Store Heddinge Skytteforening 52 / 23
15 11N-66463 Jørgen Clemens 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 52 / 22
16 14N-55547 Finn Pedersen 058-Vordingborg Skytteforening 52 / 20
17 14N-55493 Jørgen Ibby 058-Vordingborg Skytteforening 51 / 24
18 14N-56038 Flemming Meden 006-Næstved Skytteforening 51 / 21
19 10N-57228 Torben Plesberg 409-Nykøbing Skytteforening 50 / 22
20 12N-60041 Theo Diener 066-Roskilde Salon Skytteforening 49 / 23
21 03G-67718 Ejgil A. Folkmann 122-Skytteforening af 1949 49 / 21
22 10N-59102 Torben Emcken 003-Korsør Skytteforening 49 / 21
23 12G-69217 Heino Jacobsen 007-Hvidovre Skyttekreds 48 / 19
24 12G-900005 Claus Vadum 007-Hvidovre Skyttekreds 47 / 21
25 12N-60683 Steen Ove Jacobsen 009-Fløng Skf. 47 / 20
26 12G-68119 John Ottosen 006-Ballerup Skytteforening 47 / 19
27 14N-56901 Poul Nielsen 027-Køge Skytteforening 46 / 20
28 14N-55970 John Nyberg Nielsen 053-Fensmark Skytteforening 44 / 20
29 14N-54151 Hartvig Møller 001-Nykøbing F. Skytteforening 44 / 16
30 14N-56077 Charly Bentsen 053-Fensmark Skytteforening 42 / 19
31 12N-70217 Claus Vinther 013-Tåstrup Skf. 42 / 18
32 01G-57022 Kell D. Nielsen 402-Kongens Livjæger Korps Bankkre 42 / 16
33 12G-68158 Erik Thorsted 006-Ballerup Skytteforening 41 / 18
34 10N-58126 Kell Valeur Andersen 005-Tølløse Skytteforening 40 / 13
35 14N-57113 Bjarne Andersen 033-Strøby Skytteforening 39 / 17
36 14N-56420 Alf Andersen 014-Toksværd Skytteforening 37 / 17
37 11N-66722 Sven Probst-Hansen 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 37 / 17
38 12N-69532 Ole Kjenner 021-Greve Skf. 37 / 15
39 14N-56611 Hans M. Jensen 028-Store Heddinge Skytteforening 35 / 15
40 12G-68159 Erik Harder 006-Ballerup Skytteforening 34 / 15
41 14N-55950 Karsten Møller 006-Næstved Skytteforening 33 / 16
42 03G-68615 Finn Ziemlis 122-Skytteforening af 1949 30 / 13
43 12N-69313 Aage Pedersen 012-Reerslev SG&I 28 / 13
44 14N-56564 Christian Madsen 033-Strøby Skytteforening 27 / 12
45 14N-56921 Tom Pedersen 027-Køge Skytteforening 24 / 11
46 14N-55744 Jens P. J. Pedersen 028-Store Heddinge Skytteforening 22 / 10
47 11N-66437 Osvald Simonsen 052-Skyttelauget Kgs. Lyngby 20 / 10
48 12N-60351 Annette Teglers 032-Kirke Hyllinge Skf. 19 / 8
49 14N-60652 Uffe Eskildsen 053-Fensmark Skytteforening 16 / 7
 
  Pistolterræn - Klasse Grovpistol cal. 32
1 10N-59374 Carsten Samuelsen 003-Korsør Skytteforening 71 / 31 P
2 10N-59362 Dennis Samuelsen 003-Korsør Skytteforening 67 / 29 P
3 11N-66086 Ejner Nicolaisen 048-Hørsholm Pistolforening 65 / 29 P
4 14N-56426 Simon Madsen 040-Kongsted Skytteforening 64 / 28 P
5 11N-66060 Lars Holte 048-Hørsholm Pistolforening 64 / 28 P
6 12N-60732 Niels J. Madsen 009-Fløng Skf. 63 / 28
7 12G-56529 Finn Berg 012-Brøndby Skytteforening 63 / 27
8 10N-59376 Børge R. Christensen 003-Korsør Skytteforening 61 / 26
9 10N-79968 Rene Mortensen 003-Korsør Skytteforening 61 / 26
10 10N-57452 Michael Alring 033-Svinninge Skytteforening 60 / 26
11 12N-69408 Leif Bodilsen 009-Fløng Skf. 59 / 27
12 10N-57397 Finn Hansen 033-Svinninge Skytteforening 59 / 26
13 12G-69703 Bent Kruse 006-Ballerup Skytteforening 58 / 25
14 12N-60311 Kjeld Karbæk 032-Kirke Hyllinge Skf. 58 / 25
15 01G-68568 Leif B. Rasmussen 401-Kongens Livjæger Korps Hovedkr 57 / 26
16 10N-59224 Brian Rich 003-Korsør Skytteforening 57 / 25
17 14N-55827 Poul Henning Jensen 038-Storstrømmens Skytteforening 53 / 25
18 12G-68234 Kenneth Hilligsøe 006-Ballerup Skytteforening 53 / 23
19 12G-68245 Jim Poulsen 006-Ballerup Skytteforening 51 / 23
20 10N-59263 Povl Nissen 003-Korsør Skytteforening 51 / 22
21 14N-55970 John Nyberg Nielsen 053-Fensmark Skytteforening 50 / 22
22 14N-55358 Tom Andersen 038-Storstrømmens Skytteforening 50 / 22
23 11N-56688 Kurt Christensen 048-Hørsholm Pistolforening 49 / 23
24 14N-56737 Rene Kelberg 014-Toksværd Skytteforening 49 / 22
25 14N-55982 Jens Peter Jensen 053-Fensmark Skytteforening 47 / 20
26 10N-59102 Torben Emcken 003-Korsør Skytteforening 44 / 18
27 12N-68493 Henrik Poulsen 009-Fløng Skf. 41 / 18
28 14N-55721 Ivan H. Jørgensen 014-Toksværd Skytteforening 38 / 18
29 03G-56518 Lise Berg 122-Skytteforening af 1949 33 / 15